SEIKO hodinky - recenzie

 
 
 

0910 170 035

 
 

U nás hodinky aj s darčekom!

 
 
 
 
 
Hodinky > SEIKO hodinky - recenzie
 

SEIKO ASTRON GPS SAST100G LIMITED EDITION

sast100_schatten untenFunkcie: GPS satelitný príjem signálu, Stála aktualizácia 39 časových pásiem, Druhé časové pásmo, Večný kalendár do 2100, Magnetická odolnosť 4800 A/m, Zobrazenie príjmu signálu, Funkcia úspory energie, Funkcia letného času, Luminiscenčné ručičky a indexy, Automatický & manuálny chod, Nezávisle na tom, kde sa nachádzate, sa dozviete presný čas, a to buď automaticky alebo po manuálnom zadaní, stlačení tlačítka.

Presnosť atomových hodiniek
Čas je presný rovnako ako atomové hodinky. Odchýlka chodu hodiniek Astron je iba 1 sec. za 100.000 rokov.

Rýchle nastavenia
Hodinky ASTRON potrebujú iba 6 sekúnd pre nastavenie času. Hodinky riadené rádiom k tomu potrebujú 120 sekúnd. Pre zistenie časového pásma a miestného času potrebujú hodinky ASTRON pri ideálnych podmienkach menej než 30 sekúnd.

Plná funkčnosť aj pri pohybe
Hodinky ASTRON sú schopné prijať informáciu času aj v prípade, že sa pohybujete. Hodinky riadené rádiovým signálom musia byť v kľude.

Automatický príjem
pokiaľ sú hodinky plne nabité, naviažu jeden krát denne spojenie so satelitom a zachytia časový signál. Časový signál je možné naviac zistiť jednoduchým stlačením tlačítkata tiež manuálne.

Kompletné pokrytie časového pásma
Hodinky ASTRON rozoznávajú všetkých 39 časových pásiem, teda viacej ako akékoľvek iné hodinky. Večšina hodiniek so zobrazením svetového času je schopná rozlíšiť maximálne 29 časových pásem.

Večný kalendár
Hodinky ASTRON sú vybavené kalendárom, takže dátum bude až do 28. februára 2100 vždy nastavený správne, a to aj v prestupnom roku.

Jednoduché nastavenie letného času
jediným stlačením tlačítka zmeníte letný čas na zimný.

Celý článok... SEIKO ASTRON GPS SAST100G LIMITED EDITION
 

Hodinky Seiko ASTRON GPS – presné !

sast021g-seikoKeďže presnosť je základnou vlastnosťou kvalitných hodiniek, vyzdvihnime hodinky Seiko GPS Solar Powered z rady Astron, ktorý podľa firmy vytýčil budúcnosť quartzových hodiniek. Jeho presnosť vraj dosahuje jedinej sekundy na 100 000 rokov! Hodinky poháňané slnečnou energiou sú naviac vyzbrojené prijímačom signálu GPS, takže sú schopné automaticky rozoznať čas v 39 časových zónach a automaticky posunúť na aktuálny čas i ručičky. Po výstupe z lietadla stačí iba stlačiť tlačítko a ručičky sa nastavia na príslušný čas. Ukazovateľ pri čísle 10 po stlačení tlačítka potom „oznámi", či sú hodinky na príjme satelitného signálu a z koľkých satelitov ho prijímajú. Seiko Astron a jeho GPS technológia je chránená 100 patentmi. Večný kalendár, ktorým je model taktiež vybavený, je nastavený až do februára roku 2100.

Celý článok... Hodinky Seiko ASTRON GPS – presné !
 

SEIKO oslavuje 100 rokov produkcie hodiniek SEIKO

hodinky-seiko-astronSEIKO oslavuje 100 rokov produkcie hodiniek SEIKO
História hodiniek SEIKO bola zahájená hodinkami Laurel, ktoré v roku 1913 vyrobil zakladateľ SEIKO Kintaro Hattori. Nasledovala rada noviniek, ako boli prvé quartzové hodinky na svete v roku 1969, prvé hodinky s televíziou v roku 1982, technológiu Kinetic v roku 1988, a najnovšie nové Astron GPS Solar, ktoré nesú jeho meno a jeho slogan „Jeden krok pred ostatnými". Spoločnosť Seiko, verná jeho mottu, je zameraná na dokonalosť hodiniek až do dneška a tiež do budúcnosti. Hodinky SEIKO boli prvýkrát pomenované po Kintaro Hattorim, a SEIKO mohlo opäť raz preukázať, že sa riadi jeho sloganom pri Astrone, ktorý je riadený GPS a nastavuje sa podľa časových pásiem. Táto limitovaná edícia iba 5000 kusov po celom svete, sa bude dodávať s krokodýlim remienkom a na výmenu tiež s náramkom z vysoko odolného titanu s čiernym tvrdým povlakom PVD.

Celý článok... SEIKO oslavuje 100 rokov produkcie hodiniek SEIKO
 

SPRÁVY SEIKO BASEL WORLD 2013

seiko-basel

Tento rok prezentoval veľtrh hodinek BASEL WORLD 2013 úplne nové perspektívy. Po rekonštrukcii výstavných sál hodiniek urobil na všetkých návštevníkov veľký dojem tvarované priestranstvo priamo pred sálou. Takmer všetci vystavovatelia hodinek sa stretli so svojími zákazníkmi v nových stánkoch. Taktiež SEIKO mohlo predstaviť svoje kolekcie skutočne luxusným spôsobom. Nový stánok SEIKO na BaselWorld 2013 bol rozdelený do dvoch oblastí. Čierna expozícia hodiniek Grand Seiko na ľavej strane zobrazovala tradičnú prácu SEIKO, zatiaľ čo pravá biela strana reprezentovala inovačnú silu, pre SEIKO veľmi typickú. Za priestorom pre verejnosť si mohli návštevníci chvíľku odpočinúť, predtým, ako boli pozvaní na ďalšie stretnutia.

Celý článok... SPRÁVY SEIKO BASEL WORLD 2013
 

Dámske hodinky SEIKO SRZ386P2 Lady Swarovksi Crystal

seikosrz386p2

 

Dámske hodinky SEIKO SRZ386P2 Lady Swarovksi Crystal

 

Prestížna japonská značka hodiniek Seiko prináša na trh model SEIKO SRZ386P2 Lady Swarovksi Crystal. Nepochybne cieľovou skupinou majiteliek tohto krásneho kúsku sú úspešné, elegantné dámy. Firma Seiko sa pri tomto modeli hodiniek zamerala na netradičnú kombináciu farieb a presnú funkčnosť, ktorá je v dnešnej dobe nutnosťou. Presnoť je predsa výsada kráľov! Prehľadný a jednoduchý ciferník je tvorený zlatými indexmi, na ktorých konci je vsadený Swarovski crystal ako estetická bodka za dokonalosťou. Preto dámy, ktoré budú mať na ruke hodinky SEIKO SRZ386P2 Lady Swarovksi Crystal nepremeškajú nikdy žiaden krásny okamih. Modré ručičky výrazne dotvárajú neopakovateľný moderný dizajn hodiniek v súhre s rovnakou farbou boku korunky. Ako čerešnička na torte je na zlatenom puzdre hodiniek umiestnená nádherná žiarivá luneta vysádzaná taktiež Swarovski crystalmi pre vysokú eleganciu a lesk. Krása spočíva v jednoduchosti a tú podčiarkuje biely kožený remienok. Čas je nezastaviteľný, no pri pohľade na tieto hodinky aj každodenný zhon okolo nás môže maťelegantný a noblesný krok.

Celý článok... Dámske hodinky SEIKO SRZ386P2 Lady Swarovksi Crystal
 

Pánske hodinky SEIKO ASTRON GPS SAST005

seikoastronsast005

 

Pánske hodinky SEIKO ASTRON GPS, prvé GPS solárne hodinky na svete.

 

Označenie hodiniek: SEIKO ASTRON GPS SAST005


Strojček: SEIKO Quartz, GPS Solar 7X52

Pohon:
SEIKO SOLAR sú quartzové hodinky, ktoré používajú ako zdroj energie svetlo a ukladajú ju do samonabíjaciej batérie, ktorá sa nemusí vymieňať. Hodinky s vybitou batériou stačí vystaviť svetlu na 8 minút a začnú opäť ukazovať čas.

Materiál púzdra: Nerez oceľ
Materiál remienka: Nerez oceľ, Kombinované zapínanie s poistkou
Povrchová úprava: Brúsená oceľ, Luneta - keramika, IP úprava

Sklo:
Zafírové, Antireflexné - Super-Clear*, Seiko vyvinulo patentovanú antireflexnú vrstvu, ktorá sa nanáša na prednú aj zadnú časť sklíčka. Zabraňuje 99% odrazu svetla a umožňuje jednoduchú čitateľnosť ciferníka aj za jasného svetla.

Celý článok... Pánske hodinky SEIKO ASTRON GPS SAST005
 

Pánske hodinky SEIKO SNAE97P1 Sportura Alarm Aviation

snae97p1Pánske hodinky SEIKO SNAE97P1 Sportura Alarm Aviation

Ako SEIKO, tak aj FC Barcelona viac než jedno storočie usilujú o dokonalosť. terajšie partnerstvo SEIKO oslavuje novými hodinkami Sportura so spoločným odhodlaním stať sa tými najlepšími. Seiko vynašla quartzový chronograf v roku 1983 a už cez 50 rokov meria čas majstrovským súťažiam. Všetky tieto skúsenosti sa teraz premietli v novom leteckom chronografe. Jeho otočná počítacia luneta, indexy, alarm, vodeodolnosť 10 ATM a zafírové sklíčko z nich robia hodinky hodné toho snáď najlepšieho tímu svetového futbalu.

 

Špeciálne funkcie hodiniek:

 

- Chronograf - stopky 1/5sec., ciferníky 60sec., 60min.
- Budík
- Obojstrane otočná luneta
- Chránená korunka
- Dátum
- Špecialné funkcie - letecké pravítko umožňuje výpočet: dolet, spotreba paliva, rýchlosť letu, rýchlosť stúpania, priemerná rýchlosť
- Luminiscenčné ručičky a indexy

Celý článok... Pánske hodinky SEIKO SNAE97P1 Sportura Alarm Aviation
 

Na trhu sú prvé hodinky s aktívnym maticovým displejom EPD

seiko1SEIKO WATCH CORPORATION môže s potešením potvrdiť, že ako prví na svete uvádzajú na trh hodinky EPD s aktívnym maticovým systémom. Od decembra 2010 sú na vybraných významných trhoch sveta dostupné tri modely.

Keď bol na veľtrhu Baselworld 2010 vystavený prototyp vzbudil veľký záujem hodinárskych nadšencov, novinárov i odborníkov v odbore. Nové hodinky EPD s novo pojatou, veľmi prepracovanou grafikou a jasným displejom s vysokým rozlíšením 300 dpi /bodov na palec/, ktorý je čitateľný aj pod veľkým uhlom, predviedli budúcnosť digitálnej časomiery a zapôsobili na celé hodinárske odvetvie. Návštevníkom ukázali, aké mimoriadne možnosti ponúka časomiera v spojení s prevratným displejom.

Celý článok... Na trhu sú prvé hodinky s aktívnym maticovým displejom EPD