PRIM

 
 
 

0910 170 035

 
 

U nás hodinky aj s darčekom!

 
 
 
 
 
 
Filter parametrov:
Cena
 
 


Hodinky PRIM

Za začiatok priemyselnej hodinárskej výroby v Čechách možno považovať rok 1946, kedy bol v Liberci zriadený podnik Chronotechna. O dva roky neskôr bol založený národný podnik Chronotechna so sídlom v Štenberku.

Plán na perspektívnu výrobu náramkových hodiniek vznikol už v roku 1948, avšak k jeho realizácii došlo až v rokoch päťdesiatych. Práce na prvom modeli boli zahájené v prvej polovici roku 1952. Mal 15 rubínových kameňov, kotvový krok a samokompenzačný vlások. Už v roku 1954 bolo vyrobených 5 prototypov. Ich skúšky dopadli na výbornú, a tak bola v januári 1957 zahájená sériová výroba.

Vtedajšie Československo sa tak začlenilo medzi iba tucet štátov sveta schopných vyrobiť náramkové hodinky. Hodinárstvo malo aj v tej dobe výnimočné postavenie v rámci ostatných priemyselných odvetví. Zložitý hodinkový strojček už v tej dobe pozostával z viac ako stovky súčiastok, ktorých rozmery sa určovali na desatiny a stotiny milimetra. V nasledujúcom roku sa aj pre náramkové hodinky začala používať rovnaká značka, akú Chronotechna už predtým dala budíkom a nástenným hodinám – PRIM.

Po roku 1989 bol národný podnik Chronotechna sprivatizovaný. Všetky licenčné práva k značke PRIM zakúpila v roku 2001 spoločnosť MPM-QUALITY. Postupne spoločnosť MPM takmer zabudnutú značku priviedla opäť k životu. Po dobe, keď na konci 90. rokov bola prerušená výroba týchto hodiniek, naviazali na tradíciu pôvodnej českej značky. Spoločnosť MPM vyrába dostupné a kvalitné hodinky s moderným designom pre bežné nosenie ale aj na spoločenské príležitosti, ako tomu bolo dlhé roky predtým. Všetky modely PRIM sú navrhované, kompletizované a testované v Českej republike v spolupráci s vynikajúcimi designérmi a odborníkmi. 
 

Hodinky od overeného e-shopu, excelentné hodinky - excelentné ceny

Spoločnosť TIME IN pôsobí na trhu s hodinkami už 14 rokov, v ponuke nájdete pánske hodinky, dámske hodinky a taktiež aj detské hodinky, na výber cez 8000 modelov, od lacných a kvalitných hodiniek na každý deň, športové hodinky s množstvom užitočných funkcii až po luxusné švajčiarske hodinky pre podnikateľov a vrcholových manažérov. Ponúkame široký výber hodiniek ako Casio, Festina, Tissot, Citizen, Seiko, Esprit a ďalšie. Skvelé ceny hodiniek, množstvo hodiniek v akciových cenách, program kreditov, výhody vlastných obchodných priestorov, poštovné zdarma, bonusy... Hodinky kúpené v našom eshope sú s garanciou autorizovaného predajcu v SR a s komplexným záručným a pozáručným servisom.