Ako kúpiť originálne hodinky bez rizika ?

 
 
 

0910 170 035

 
 

U nás hodinky aj s darčekom!

 
 
 
 
 
Hodinky > Ako kúpiť originálne hodinky bez rizika ?
 

Aké sú hlavné rozdiely medzi autorizovaným predajcom a šedým dovozom ?

Vzhľadom k tomu, že na trhu sa nachádza veľké množstvo falzifikátov dodávaných rôznymi priekupníkmi, prinášame vám niektoré ukazovatele, podľa ktorých je možné rozlíšiť autorizovaných predajcov a tých ostatných. Týmto sa môžete ochrániť pred kúpou hodiniek bez záruky prípadne neoriginálnych hodiniek.

Len autorizovaný predajca má právo používať originálne fotografie poskytnuté výrobcom alebo výhradným dodávateľom.

Logo značky môžu na svojich stránkach používať len autorizovaný predajcovia, ktorí máju na to oprávnenie od výrobcu alebo výhradného dodávateľa. Ostaní, zvyčajne používajú namiesto loga nadpis s tučným písmom alebo napodobeniny originálneho loga.

Autorizovaný obchod znamená, že tento predajca je preverený a spolupracuje výhradne s oficiálnym dodávateľom, ktorý má výhradné zastúpenie pre danú krajinu. Iba autorizovaný obchod môže zákonne používať logá výrobcov na svojej stránke v textoch a popisoch hodiniek.

Autorizovaný obchod je uvedený na stránke výhradného dodávateľa alebo výrobcu v zozname oficiálnych predajcov internetových alebo kamenných obchodov. Žiaľ, nie všetci dodávatelia majú tieto zoznamy zverejnené.

Garanciu záruky v súlade s ustanoveniami výrobcu Vám môže poskytnúť jedine autorizovaný predajca. Treba pripomenúť, že aj pri medzinárodnej záruke väčšina výrobcov upozorňuje na fakt, že platí len pri kúpe u autorizovaného predajcu, ktorý sa nachádza v ich databáze.

Pomôcť pri rozhodovaní môže aj preverenie si adresy obchodu, väčšina autorizovaných internetových stránok má aj vlastné kamenné obchody s reálnym skladom.

Nenechajte si vziať svoje peniaze, možná prvotná cenová výhoda u neautorizovaného predajcu sa môže rýchlo stratiť, ak budete potrebovať hodinky opraviť, v horšom prípade zistíte, že ste kúpili falzifikát.

Pozor na zavádzajúce informácie u neautorizovaných predajcov typu: spolupracujeme priamo s výrobcom, preto sú naše ceny výrazne nižšie... Výrobca má vždy zastúpenie pre daný trh a nikdy nedodáva e-shopom tovar priamo a už vôbec nie pre trh v SR.