CITIZEN hodinky - recenzie

 
 
 

0910 170 035

 
 

U nás hodinky aj s darčekom!

 
 
 
 
 
Hodinky > CITIZEN hodinky - recenzie
 

Technológie a užitočné informácie od spoločnosť CITIZEN

Spoločnosť CITIZEN, založená v roku 1918, neustále zdokonaľuje techniku merania času vedená presvedčením, že výroba hodiniek sa neustále vyvíja. Ako môžeme vytušiť z názvu spoločnosti (CITIZEN = občan), firma je vedená snahou vyrábať hodinky, ktoré sa budú páčiť.

Nevyrábame iba vysoko sofistikované hodinky. Riešime taktiež neľahké technologické problémy, aby sme svetu ponúkli niečo nové a lepšie.

CITIZEN  vyrába hodinky, ktoré vyhovujú rôznym spôsobom životného štýlu všetkých ľudí po celom svete. Nezáleží na tom, či práve pracujú, starajú sa o svoje deti, cvičia alebo trávia čas so svojimi blízkymi, vždy svoje hodinky CITIZEN radi nosia.

Super Titanium, Eco-Drive, Radio-Controlled, Satellite Wave: všetky tieto špičkové technológie sú výsledkom neustáleho výskumu zameraného na aktuálne potreby ľudí – užívateľov hodiniek.

A preto hovoríme o ,,technológiach pre ľudí“.

Technológie, ktoré ešte vylepšujú Satellite Wave a Radio-Controlled

Ako Satellite Wave, tak Radio-Controlled sú systémy, ktoré prijímajú presný časový signál. Pokiaľ nastane situácia, že čas ktorý ukazujú ručičky Vašich Hodiniek sa čo i len nepatrne líši od presného časového signálu, je potrebné polohu ručičiek Vašich hodiniek skorigovať. CITIZEN preto vyvinul technológiu, ktorá automaticky upravuje polohu ručičiek. Zabudovanie tejto technológie do hodiniek s technológiou Satellite Wave a Radio-Cobtrolled zaručuje neustále zobrazovanie presného času. (V súčastnosti je táto technológia v Japonsku označovaná chránenou obchodnou značkou ,,Perfex“.)

Čo je ,,referenčná poloha“?

Referenčná poloha je základná poloha ručičiek hodiniek, od ktorej sa odvíja zobrazenie presného času. Predstavte si váhu: pokiaľ ručička váhy neukazuje presne na nulu, predtým, ako si na váhu stúpite, potom zobrazený údaj o váhe nebude správny. Rovnaké je to s hodinkami. Ak sú ručičky hodiniek pri vynulovaní mimo referenčnej polohy, potom nemôžu hodinky ukazovať správne.

Čo môže spôsobiť nesprávne nastavenie referenčnej polohy? Môže to mať dve hlavné príčiny. Prvá je magnetizmus. Elektronické prístroje ako televízia a smartphony vytvárajú okolo seba magnetické pole. A pretože sú súčiastky pohonu analógových hodiniek vyrobené z magnetických materiálov, môžu byť týmto magnetizmom ovplyvnené a tak odchylka od správnej polohy môže spôsobiť zobrazovanie nesprávneho času. Druhým dôvodom môže byť silný otras alebo náraz. Hodinkový strojček je veľmi jemný mechanizmus a veľký náraz môže polohu ručičiek vychýliť.  CITIZEN vyvinul patentovanú technológiu, ktorá dokáže chrániť správnu polohu ručičiek pred vplyvmi magnetického pola a mechanickými nárazmi.

Celý článok... Technológie a užitočné informácie od spoločnosť CITIZEN
 

Dámske hodinky CITIZEN EM0232-54P Lady Eco-Drive

Značka Citizen prináša nové dámske modely hodiniek Lady Eco-Drive so skutočne nádherným a jemným dizajnom. Hodinky Citizen EM0232-54P vylučujú názor, že Citizen je hlavne vysoko technická značka zameraná na funkčnosť a najmä nové technológie, prirodzene predovšetkým Eco-drive system solárneho dobíjania batérie. Pri hodinkách Lady Eco-Drive môžme vnímať predovšetkým ženskú ladnosť a ligotavý vzhľad. Hodinky vynikajú žiarivými zirkónmi po obvode ciferníka a puzdra hodiniek. Kombinácia so zlatou farbou lesklého náramku a zlatených číslic v ciferníku predurčuje tieto hodinky za člena módnej sekcie, ktorá má na súčasnom trhu výrazné postavenie. Hodinky neponúkajú už iba prvotnú funkciu – meranie času, ale slúžia ako dokonalý módny doplnok, šperk či “vstupenka do lepšej spoločnosti”.

Celý článok... Dámske hodinky CITIZEN EM0232-54P Lady Eco-Drive
 

Dámske hodinky CITIZEN FC0010-55D Radio Controlled

Hodinky z dámskej kolekcie značky Citizen majú opäť nového člena, ktorý je hodný skutočne výraznej pozornosti. Dámske hodinky Citizen FC0010-55D reprezentujú športovú edíciu tejto značky a ponúkajú veľmi moderné spojenie kvalitných funkcií s ženskou jemnosťou. Tento model hodiniek vyniká samozrejme typickou Citizen-funkciou Eco-Drive, solárnym dobíjaním batérie bez potreby jej výmeny. Okrem toho nás ihneď zaujala funkcia, nie veľmi častá a samozrejmá pri dámskych hodinkách, a to Radio Controlled – rádiom riadený čas, ktorý značí iba jedno – presné, presné a ešte raz presné! Hodinky znázorňujú tiež duálny aj svetový čas.

Celý článok... Dámske hodinky CITIZEN FC0010-55D Radio Controlled
 

Hodinky CITIZEN EW0970-51B Lady Eco-Drive

ew0970-51bZnačka Citizen nám prináša niečo celkom nové. Hodinky, ktoré stelesňujú nehu a jemnú ženskosť. Predstavujeme novinku – hodinky CITIZEN EW0970-51B Lady Eco-Drive, ktoré samozrejme ponúknu všetky superlatívy značky Citizen a budú obľubované aj elegantnými dámami s puncom ladnosti a pôvabu. Citizen ako veľmi technická a inovatívna japonská značka kvalitných hodiniek, sa nebráni osloviť aj nežnejšiu časť populácie, o čom svedčia hodinky so zirkónmi či briliantmi, keramika alebo vysoko elegantné prepracovania s ružovým a žltým zlatením. Tento model EW0970-51B sa nenápadným spôsobom prebojoval medzi tie najkrajšie a najmilšie kúsky z dielne Citizen. Zirkóny bohato vykladané po obvode púzdra zo strán a tiež v ciferníku nás ihneď presvedčia o ich jedinečnosti. Ciferník hodiniek s priemerom 34 mm dodá modelu eleganciu a ukáže, že výrazným a štýlovým doplnkom môžu byť aj hodinky s menším priemerom puzdra. Pozadie ciferníka má jemný motív, ktorý neruší výbornú prehľadnosť v odčítaní času, čo sme si u Citizenu veľmi obľúbili. Tieto náramkové hodinky majú skutočne aj remienok v štýle šperku, jemná leštená oceľ dotvára celý krásny a výnimočný dojem. CITIZEN EW0970-51B Lady Eco-Drive - jemné hodinky pre jemné ženy s citom pre elegantný štýl ale aj precíznu technológiu.

Celý článok... Hodinky CITIZEN EW0970-51B Lady Eco-Drive
 

Dámske hodinky CITIZEN ED8090-53D

citizened8090-53d

Dámske hodinky CITIZEN ED8090-53D

Model hodiniek ED8090-53D je ukážkou starej dobrej školy hodinárského remesla. Prvoradá je dobrá čitateľnosť ciferníka a pohodlie pri nosení, čo zabezpečuje kvalitný remienok z ušľachtilej ocele s kombinovanou skladacou sponou vybavenou poistkou proti náhodnému rozopnutiu. Hodinky sú zdobené vkladanými kryštálmi po obvode lunety, spoločne s perleťovým podkladom ciferníka pôsobia elegantne a veľmi prirodzene vyžarujú svoju "ženskosť". Veľmi decentne sú vsadené do hlavného ciferníka tri samostatné ukazovatele, ktoré zobrazujú deň v týždni, deň v mesiaci a 24hod. čas. Hodinová, minutová ručička a indexy sú potiahnuté luminiscenčnou vrstvou pre dobé odčítanie času aj v tme. Jednoducho univerzálne hodinky na každodenné používanie od prestížneho výrobcu CITIZEN za veľmi príjemnú cenu.

 

 

 Celý článok... Dámske hodinky CITIZEN ED8090-53D
 

Dámske hodinky CITIZEN Chronograph FB1230-50A, 32 Diamonds - Ceramic

fb1230-50a

CITIZEN FB1230-50A, 32 Diamonds - Ceramic. Krása a luxus premietnuté do modelu hodiniek Citizen FB1230-50A Chronograph, 32-diamond-Ceramic je základnou charakteristikou tohto prestížneho modelu. Citizen pre nás pripravil skutočnú lahôdku v podobe dámskych vysoko elegantných a zároveň športovo-ladených hodiniek s diamantmi. Začnime moderným a prehľadným ciferníkom, ktorý je zdobený ôsmimi diamantmi na úrovni číslic. Luneta po obvode ciferníka je keramická a znázornenie čísiel dodáva tomuto modelu športový nádych. V rámci ciferníka hodiniek nesmieme opomenúť chronograf 1/5 sec. do 60 minút. Na efektné ukončenie puzdra boli zvolené taktiež diamanty po obvode lunety, čo nepochybne dodalo hodinkám skutočne luxusný výraz. Náramok hodiniek je ušľachtilá oceľ kombinovaná s bielou keramikou s dokonalým vzájomným ladením farieb a štýlu. Každá dáma ocení diamantovú nádheru týchto hodiniek spojenú s multifunkčnosťou, ako je vodotesnosť 100 m a tiež systém ECO-DRIVE so solárnym napájaním batérie. Hodinky sú chránené i zafírovým sklíčkom. Citizen sa týmto modelom zapojil do pomyselnej súťaže krásy dámskych luxusných hodiniek a zároveň vysoko ohrozil svoju konkurenciu práve dokonalým spojením funkčnosti a využitia, spolu s očarujúcim a trblietavým prevedením celých hodiniek, s použitím tých najkvalitnejších a najhodnotnejších materiálov a drahokamov.

 

 

 Celý článok... Dámske hodinky CITIZEN Chronograph FB1230-50A, 32 Diamonds - Ceramic
 

Pánske hodinky CITIZEN AT8014-57E Eco-Drive Chronograph

at8014-57e

Pánske hodinky CITIZEN AT8014-57E Eco-Drive Chronograph

 

 

Model hodiniek AT8014-57E sa vyznačuje svojím elegantným vzhľadom, punc luxusu mu dodáva jemné zlatenie, ktoré je nevtieravo rozložené pri prechode medzi jednotlivými článkami remienka, zároveň lemuje lunetu ciferníka a je použité aj na ovládacích prvkoch hodiniek. Ciferník plynulo pokračuje v luxusom nádychu, podklad je v čiernej farbe s jemnou textúrou na ktorej vyniknú pozlátené ručičky a indexy. Hodinky sú vybavené strojčekom ECO-DRIVE na solárne napájanie - bez nutnosti výmeny batérie. Dokonalá presnosť hodiniek je zabezpečená zabudovaným príjmačom rádiového signálu, ktorý neprestajne koriguje čas na základe signálu z atómových hodín. Praktickú stránku hodiniek zabezpečuje chronograf s presnosťou 1/5 sec. a kapacitou merania do 60min., dátumovka umiestnená na pozícii 3 a užitočné zobrazenie 24 hod. času v samostatnom ciferníku na pozícii 9. Ak často cestujete lietadlom a meníte časové zóny, bude pre Vás užitočná aj funkcia svetové časy, kde nájdete 26 hlavných svetových miest. Tento model dokazuje, že aj elegantné hodinky, ktré Vás budu určite dokonale reprezentovať môžu ponúknuť funkčnosť a prehľadnosť potrebnú napr. pri obchodných cestách.
Celý článok... Pánske hodinky CITIZEN AT8014-57E Eco-Drive Chronograph