Na trhu sú prvé hodinky s aktívnym maticovým displejom EPD

 
 
 

0910 170 035

 
 

U nás hodinky aj s darčekom!

 
 
 
 
 
Hodinky > SEIKO hodinky - recenzie > Na trhu sú prvé hodinky s aktívnym maticovým displejom EPD
 

Na trhu sú prvé hodinky s aktívnym maticovým displejom EPD

seiko1SEIKO WATCH CORPORATION môže s potešením potvrdiť, že ako prví na svete uvádzajú na trh hodinky EPD s aktívnym maticovým systémom. Od decembra 2010 sú na vybraných významných trhoch sveta dostupné tri modely.

Keď bol na veľtrhu Baselworld 2010 vystavený prototyp vzbudil veľký záujem hodinárskych nadšencov, novinárov i odborníkov v odbore. Nové hodinky EPD s novo pojatou, veľmi prepracovanou grafikou a jasným displejom s vysokým rozlíšením 300 dpi /bodov na palec/, ktorý je čitateľný aj pod veľkým uhlom, predviedli budúcnosť digitálnej časomiery a zapôsobili na celé hodinárske odvetvie. Návštevníkom ukázali, aké mimoriadne možnosti ponúka časomiera v spojení s prevratným displejom.
Nové aktívne maticové hodinky EPD pracujú na slnečnú energiu a ich presnosť je rádiovo riadená.

Druhá generácia hodiniek EPD má okrem úplne nového zobrazovacieho systému ešte možnosť prijímať po rádiových vlnách časový signál zo svetových atómových hodín, takže obvyklá presnosť 15 sekúnd za mesiac sa zvýši vždy, keď sú hodinky v dosahu vysielačov.

Časový signál prichádza z atómových hodín, ktoré majú presnosť 10-13 sekúnd za deň, alebo 1 sekundu za tristo miliónov rokov!

Hodinky sú napájané samonabíjacou solárnou batériou, takže nie je potreba batériu vymieňať. Akonáhle sú nové hodinky EPD plne nabité, tak vďaka majstrovstvu SEIKO v oblasti energeticko úsporných integrovaných obvodov a inej hi-tech elektroniky, môžu ísť až 9 mesiacov i bez ďalšej expozície svetla. Naviac pokiaľ sú hodinky v tme 72 hodín a počas tejto doby nedôjde k stlačeniu tlačítka, aktivuje sa „spánkový" režim. V tomto režime si hodinky pamätajú čas a prijímajú rádiový signál po dobu dlhšiu ako 3 roky. Stlačením tlačitka alebo vystavením solárnych batérií svetlu sa hodinky „prebudia" a displej zasa začne normálne pracovať.