Technológie a užitočné informácie od spoločnosť CITIZEN

 
 
 

0910 170 035

 
 

U nás hodinky aj s darčekom!

 
 
 
 
 
Hodinky > CITIZEN hodinky - recenzie > Technológie a užitočné informácie od spoločnosť CITIZEN
 

Technológie a užitočné informácie od spoločnosť CITIZEN

Spoločnosť CITIZEN, založená v roku 1918, neustále zdokonaľuje techniku merania času vedená presvedčením, že výroba hodiniek sa neustále vyvíja. Ako môžeme vytušiť z názvu spoločnosti (CITIZEN = občan), firma je vedená snahou vyrábať hodinky, ktoré sa budú páčiť.

Nevyrábame iba vysoko sofistikované hodinky. Riešime taktiež neľahké technologické problémy, aby sme svetu ponúkli niečo nové a lepšie.

CITIZEN  vyrába hodinky, ktoré vyhovujú rôznym spôsobom životného štýlu všetkých ľudí po celom svete. Nezáleží na tom, či práve pracujú, starajú sa o svoje deti, cvičia alebo trávia čas so svojimi blízkymi, vždy svoje hodinky CITIZEN radi nosia.

Super Titanium, Eco-Drive, Radio-Controlled, Satellite Wave: všetky tieto špičkové technológie sú výsledkom neustáleho výskumu zameraného na aktuálne potreby ľudí – užívateľov hodiniek.

A preto hovoríme o ,,technológiach pre ľudí“.

Technológie, ktoré ešte vylepšujú Satellite Wave a Radio-Controlled

Ako Satellite Wave, tak Radio-Controlled sú systémy, ktoré prijímajú presný časový signál. Pokiaľ nastane situácia, že čas ktorý ukazujú ručičky Vašich Hodiniek sa čo i len nepatrne líši od presného časového signálu, je potrebné polohu ručičiek Vašich hodiniek skorigovať. CITIZEN preto vyvinul technológiu, ktorá automaticky upravuje polohu ručičiek. Zabudovanie tejto technológie do hodiniek s technológiou Satellite Wave a Radio-Cobtrolled zaručuje neustále zobrazovanie presného času. (V súčastnosti je táto technológia v Japonsku označovaná chránenou obchodnou značkou ,,Perfex“.)

Čo je ,,referenčná poloha“?

Referenčná poloha je základná poloha ručičiek hodiniek, od ktorej sa odvíja zobrazenie presného času. Predstavte si váhu: pokiaľ ručička váhy neukazuje presne na nulu, predtým, ako si na váhu stúpite, potom zobrazený údaj o váhe nebude správny. Rovnaké je to s hodinkami. Ak sú ručičky hodiniek pri vynulovaní mimo referenčnej polohy, potom nemôžu hodinky ukazovať správne.

Čo môže spôsobiť nesprávne nastavenie referenčnej polohy? Môže to mať dve hlavné príčiny. Prvá je magnetizmus. Elektronické prístroje ako televízia a smartphony vytvárajú okolo seba magnetické pole. A pretože sú súčiastky pohonu analógových hodiniek vyrobené z magnetických materiálov, môžu byť týmto magnetizmom ovplyvnené a tak odchylka od správnej polohy môže spôsobiť zobrazovanie nesprávneho času. Druhým dôvodom môže byť silný otras alebo náraz. Hodinkový strojček je veľmi jemný mechanizmus a veľký náraz môže polohu ručičiek vychýliť.  CITIZEN vyvinul patentovanú technológiu, ktorá dokáže chrániť správnu polohu ručičiek pred vplyvmi magnetického pola a mechanickými nárazmi.

Presný čas kdekoľvek

Ktorý systém je ideálny pre presné meranie času?

Odpoveď na túto otázku je systém Satellite Wave, patentovaná technológia vyvinutá spoločnosťou CITIZEN. Hodinky Satellite Wave prijímajú údaje o polohe a časový signál zo satelitov GPS obiehajúcich na obežných dráhach okolo zeme. Automatický potom upravujú svoj čas a dátum.

Hodinky Satellite Wave navyše majú systém pohonu Eco-Drive- sú poháňané svetlom. Preto Vám budú ukazovať presný čas, nech ste kdekoľvek na svete a máte výhľad na oblohu. Tieto technológie sú naplnením vízie spoločnosti CITIZEN- poskytovať informáciu o presnom čase každému a kdekoľvek.

Pokrytie celého sveta

Fungujú vo všetkých 40 časových pásmach na zemi

Hodinky Satellite Wave spoločnosti CITIZEN fungujú v 40 časových pásmach. Prijímajú údaje o polohe a časový signál zo satelitov GPS obiehajúcich Zem vo výške 20000 km a poskytujú informáciu o presnom čase na ktoromkoľvek mieste, kde sa práve nachádzate.

 Na púšti,na snehom pokrytých vrcholkoch hôr či uprostred oceánu máte neustále k dispozícii informáciu o presnom lokálnom čase.

Na horách alebo na mori? Bez obáv!

Oblasť pokrytia signálom pre hodinky Satellite Wave nie je ničím obmedzená- signál je vysielaný zo satelitov GPS obiehajúcich Zem vo výške 20000 kilometrov. Môžete tak mať informáciu o presnom aktuálnom čase aj v miestach, kde je príjem z pozemných vysielačov obmedzený alebo nemožný- napríklad v neobývaných púšťach, vysokých horách alebo na otvorenom mori.

Modely predané do konca roku  2015 budú schopné pracovať so signálom z japonských satelitov Myichibiki, čo ešte zlepší príjem v Japonsku a Austrálii.

Technológia príjmu signálu zo satelitu

Táto technológia zachytáva údaje o polohe a časový signál zo satelitov GPS obiehajúcich Zem vo výške 20000 km, aby mohla automaticky nastaviť, prípadne korigovať presný čas a dátum Vašich hodiniek. Aby ste mohli svoje hodinky synchronizovať, musíte vyjsť von, niekde , kde nie sú budovy alebo stromy, ktoré by zakrývali výhľad na satelity. Hodinky nasmerujte číselníkom smerom k nebu a vykonáte ručné príjem.

Vždy presný čas na Vašom zápästí

Vedľa Satellite Wave je Rádio- Controlled ďalšia technológia, ktorú vyvinula spoločnosť CITIZEN pre zaistenie presného merania času. Systém prijíma signál z vysielača napojeného na atómové hodiny pracujúce s odchýlkou 1 sekunda za 100000 rokov, po prijatí signálu sa automaticky synchronizuje presný čas a kalendár vo Vašich hodinkách. Keď sa skombinuje technológia Rádio- Controlled a patentovaná technológia Eco- Drive spoločnosti CITIZEN, vzniknú maximálne presné hodinky, ktoré nevyžadujú výmenu batérie, ani ručnú korekciu zobrazovaného času.

CITIZEN uviedol na trh prvé viac pásmové  rádiom riadené hodinky na svete v roku 1993. Na tomto poli presnej časomiery je priekopníkom dodnes.

 

 

 

Správny čas. Automaticky. Každý deň.

Bez nutnosti kontrolovať a nastavovať správny čas

Nastavovanie hodiniek je dosť nudná záležitosť. Zabudnete ich nastaviť a potom iba odhadujete ako veľmi sa oneskorujú alebo nadbiehajú. Technológia Rádio- Controlled vás týchto pocitov nervozity zbaví. Hodinky raz denne automaticky prímu časový signál z atómových hodín a prípadne aktualizujú svoj čas. Inými slovami- hodinky s prímom rádiového signálu sa každý deň samé skontrolujú a prípadne upravia svoj čas, takže už nemusíte na nastavovanie hodiniek myslieť.

Nikdy. To je najväčší predajní argument technológie Rádio- Controlled.

 

Príjem prebieha neskoro v noci

 

Rádiom riadené hodinky sú nastavené tak, že prijímajú časový signál a prípadne nastavujú čas uprostred noci. Presný čas príjmu sa líši podľa typu modelu, ale najčastejšie k tejto operácii dochádza medzi 2:00 a 4:00 hodinou rannou. Kým naši zákazníci hlboko spia, hodinky CITIZEN s technológiou Radio-Controlled diskrétne pracujú v ich prospech.