Solárne hodinky

 
 
 

0910 170 035

 
 

U nás hodinky aj s darčekom!

 
 
 
 
 
 

Solárne hodinky

Hodinky CITIZEN sú vybavené technológiou Eco- Drive (zdroj CITIZEN corp.)

Aký je ideálny zdroj energie pre hodinky?

Táto otázka nás inšpirovala k tomu , aby sme v roku 1976 vytvorili prvé svetlom poháňané analogové quartzové hodinky na svete. A tu to všetko začalo.

Technológiu sme nazvali Eco-Drive, aby bol zrejmý jej ekologický pôvod. Hodinky s technológiou Eco-Drive vytvárajú energiu aj zo slabého svetla, bežia celé mesiace a nikdy nevyžadujú výmenu batérie.

Vytvorili sme celú sériu hodiniek-multifunkčných hodiniek,hodiniek, ktoré sú menšie, tenšie a krajšie, hodiniek, ktoré sa môžu páčiť každému a ktoré môže mať každý rád.

Výzva však pokračuje jednoducho preto, že veríme, že je vždy možné urobiť niečo ešte lepšie.

Ako priekopníci v oblasti získavania energie zo svetla aj naďalej skúmame nové možnosti pre hodinky budúcnosti a vyrábame hodinky, ktoré inšpirujú ľudí na celom svete.

Také je naše poslanie.

Odkiaľ tento názov pochádza?

Názov Eco-Drive je skátená forma „Ecology Drive“- ekologický pohon. Tento názov sme vytvorili preto, aby sme svet efektívnejšie upozornili na jedinečné prednosti našej  technológie získavania energie zo svetla (nižšia spotreba energie, dlhé fungovanie, atď.). Technológia Eco-Drive sa začala predávať v r. 1994 v Nemecku, následujúci rok v Japonsku a teraz sa používa na celom svete.

Eco- Drive vyjadruje koncepciu hodiniek, ktoré sú „priateľské k ľudom, spoločnosti a k životnému prostrediu a ktoré fungujú dlhú dobu.“  Vďaka tomu, že hodinky Eco-Drive potrebujú k svojmu chodu len svetlo, stelesňujú poslanie spoločnosti CITIZEN vyrábať hodinky, ktoré „budú milovať občania celého sveta“.

Eco- Drive: 88% hodnoty predaja

Eco- Drive predstavuje naprostú vätšinu hodiniek predávaných spoločnosťou CITIZEN. Za štyri desaťročia od r.1976 do r.2016 presiahol súhrnný predaj hodiniek Eco- Drive 50 miliónov kusov. Eco-Drive nie je súčasťou iba hodiniek vo vyššej a strednej cenovej triede, ale je tiež v najlacnejších hodinkách.

Samozrejme nie všetky hodinky CITIZEN sú vybavené technológiou Eco- Drive. Ničmenej od tej doby, čo sme túto technológiu vynašli, predstavujú svetlom napájané hodinky stále väčšiu časť našej celkovej výroby.

Charakteristiky technológie Eco- Drive

V spoločnosti CITIZEN veríme vo vývoj technológií pre ľudí, ktorí používajú naše hodinky.

Nezaujíma nás technológia pre technológiu.

To isté platí aj pre technológiu Eco-Drive.

Eco-Drive je technológia, ktorá hodinkám umožňuje fungovať, pokiaľ je svetlo.

Pozrime sa podrobnejšie na praktické výhody, ktoré Eco- Drive prináša v každodennom živote.

Idú aj v slabom svetle.

Idú vyše šesť mesiacov aj v tme.

Vyše šesť mesiacov chodu na jediné nabitie.

Vedeli ste, že solárne kalkulačky pracujú len na svetle? Jednou z vecí, ktorou sa Eco-Drive líši, je ich jedinečná schopnosť nabíjania. Na jedno nabitie môžu isť šesť mesiacov v úplnej tme. Aj keď sa rozhodnete, že budete žiťpol roka v pivnici, hodinky Eco- Drive stále pôjdu správne.

Úspora energie v tme

Hodinky Eco- Drive majú režim úspory energie, ktorý zastaví pohyb ručičiek,keď cez solárny článok neprechádza žiadne svetlo. Napríklad v noci, keď vypnete svetlo a položíte hodinky na nočný stolík, hodinky detekujú absenciu svetla, aktivujú režim úspory a energie a zastavia ručičky. Ráno naopak, niekoľko sekúnd potom, čo hodinky zistia svetlo, začne sa sekundová ručička pohybovať ako obvykle. Inými slovami, Vaše hodinky v tme spia a budia sa so svetlom. Nezdá sa Vám, že je v hodinkách Eco Drive niečo zo živej bytosti?